BaşArı

Kişisel Gelişim ve Değişim Merkezi

Neden Mutsuz Olduğunuzu Bilmeye Hakkınız Var!

izinle bugün internette izlediğim bir videodan ve bir projeden bahsedeceğim, aşağıda sizinle paylaştığım bu videoyu ilk izlediğimde neredeyse harfiyen düşündüklerimi ve savunduklarımı anlattığını görünce çok etkilendim. Videoda anlatılanlar o kadar net ve uyandırıcı ki, etkilenmemek mümkün değil. Ne yazık ki kendimizi kaptırdığımız bu kısır döngü ve kölelik sistemi bizi öylesine içerisine hapsetmiş ki, neler olduğunu ve neler olabileceğini oturup düşünmüyoruz bile. Özellikle videonun sonunda söylenen söz o kadar hoşuma gitti ki, videoyu bu başlık altında paylaşmak istedim; Neden mutsuz olduğunuzu bilmeye hakkınız var.!

uyanma saatiİzlediğim bu uyandırıcı videonun arkasında bir proje var, projenin adı da Uyanma Saati. Bu projenin amacı insanları bilinçlendirmek ve biraz olsun düşünmelerini sağlamak. Gözlemlediğim kadarıyla da projenin arkasında siyasi veya menfaate dayalı duruş göremedim. Bu gibi gerçek sosyal sorumluluk tarzı projeleri çok takdir ediyorum. Proje içerisinde 8 adet bilgilendirici video dizisi oluşturmuşlar, ben bu yazıyı yazarken bunlardan 3 tanesi yayındaydı. Bence 3ü de çok değerli, diğerlerini de merakla bekliyorum. Beni çok etkileyen ilk videoyu sizlerle paylaşıyorum, diğer videoları da izlemeniz ve projeyi incelemeniz için www.uyanmasaati.com sitesini ziyaret etmenizi öneriyorum.

Uyanmamız dileğiyle..

Kaynak: http://www.mustafayasar.net/neden-mutsuz-oldugunuzu-bilmeye-hakkiniz-var.html

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>